TUS DERSLERI UZAKTAN EGITIM HIZMETLERI SATIS SÖZLESMESI

ÖN BILGILENDIRME FORMU

UYARI: Sayin Üye, TUS Dersleri Uzaktan Egitim Hizmetleri Sözlesmesi’nin eki ve ayrilmaz bir parçasi olan bu Ön Bilgilendirme Formu; Times New Roman fontu,12 (oniki) punto ile A4 ebadinda 10(on) sayfa, 11(onbir) ana madde ve alt maddelerden olusmakta ve satin aldiginiz ürün/hizmete iliskin karsilikli hak ve yükümlülükleri belirlemektedir. Bu nedenle Ön Bilgilendirme Formu’nu dikkatlice okuyup incelemek için print/çikis aliniz.

Madde I.             SATICININ BILGILERI

Altiyol Saglik Merkezi Tic. Ltd. Sti.  (Sözlesmede “SIRKET” olarak geçmektedir.)

Adres: Baglarbasi Mah. Feyzullah Cad. Artan Plaza No: 140 Kat:2 Maltepe / ISTANBUL Tel: +90 216 550 10 14

T: +90 216 550 10 14/0544 615 39 05 

E: [email protected]tusworld.com.tr/[email protected]

Site: www.tusworld.com.tr

Banka Hesap Bilgileri:

TEB(TÜRK EKONOMI BANKASI)

IBAN : TR120003200000000051568300

veya Belirtilen IBAN a ;

 

Madde II.           SÖZLESMENIN KONUSU ve GENEL HÜKÜMLER

 1. 1.          Sözlesmenin konusunu; SIRKET’in TUS kurslarinda  (veya daha sonra SIRKET tarafindan belirlenecek baska bir yerde) Tipta Uzmanlik Egitimi Giris Sinavi’na (TUS) yönelik islenen derslerin ÜYE (6502 S. TKHK baglaminda Tüketici)’ye, satin aldigi paket kapsaminda, Internet üzerinden canli (online / es zamanli) ve/ya arsiv kayitlarindan (offline) seklinde izletilmesi olusturmaktadir.
 2. 2.          ÜYE, satin aldigi paket içerisinde yer alan dersleri, asagida belirtilen asgari donanim ve yazilima sahip bilgisayari ile sözlesme kosullari kapsaminda internet üzerinden  offline olarak takip edebilecektir.
 3. 3.          Sunulan hizmetin temel olarak içerikleri sunlardir:
  1. a.       Hizmet satin alinan dönem ile en yakin TUS arasindaki (Maksimum 7 ay) dönemi kapsar .
 1. 4.          Paket içeriklerindeki yer alan ders saatleri yaklasik olarak belirlenmistir. Egitmenin ders anlatma yöntemi, ÜYE’lerin durumu ve talepleri, dersin kolaylik-zorluk derecesi vb. nedenlerle ders sürelerinde azalma ya da artma olabilir.
 2. 5.       Her bir paket için belirlenen OFFLINE süreleri geçtikten sonra(her ders için devamli 10 (on) gün ve sonraki dönemde belirlenecek 5 (bes) günlük tekrar dönemi, her ne sebeple olursun ÜYE EK SÜRE TALEP EDEMEZ.
 3. 6.       ÜYE’nin Internet erisiminden ya da bilgisayar, yazilim, donanim vb. hususlarda kendisinden kaynaklanan nedenlerle dersleri izleyememesinden SIRKET sorumlu degildir.
 4. 7.       ÜYE güncel paketlerden bir veya bir kaçini satin alabilecegi gibi fiyat avantajindan yararlanmak üzere, sonraki dönemlere iliskin satin alma da yapabilir. Bu durumda, paket içeriklerinde kismi degisiklikler olabilir. Her halükarda ÜYE’nin satin aldigi toplam ders süresi ve içerinden daha düsük bir hizmet sunulamaz.
 5. 8.       ÜYE, SIRKET’in dershane subelerine gelerek (örgün) derslere katilamaz. Ancak, ilgili Sube Müdürü’nün ve SIRKET’in uygun bulmasi ve varsa ücret farkinin ödenmesi halinde, offline egitimden örgün egitime geçis yapilabilir.

Madde III.        SÖZLESME BEDELI

 1. 1.          “SIRKET”, sözlesme konusu hizmetlerle ilgili, farkli dönemlerde, farkli ücretlerde paketler hazirlamaktadir. “ÜYE” bu paketlerden birini satin almasi halinde, ilgili “Egitim Paketi”nde belirlenen bedeli ödemekle yükümlü olacaktir.
 2. 2.          Sözlesme bedeline Sözlesme konusu ders videolarinin münhasiran “ÜYE” tarafindan kullanilmasina yönelik basit bir kullanma lisansi bedeli dâhil olup, “ÜYE”ye, basili veya CD vb. ortamlarla, kitap, dergi, soru testleri, ders notlari vb. materyallerin gönderilmesi halinde, anilan ürün ve gönderim bedelleri ayrica fatura edilecektir.
 3. 3.          SIRKET, tamamen kendi belirleyecegi kosullar çerçevesinde Sözlesme konusu hizmeti BEDELSIZ veya standart ücretlerin üzerinden özel indirim yaparak sunabilir. ÜYE Sözlesme konusu hizmeti bedelsiz ya da standart bedellerin altinda özel indirimle satin alsa dahi, basta ÜYE’NIN HAKLARININ SINIRI VE CEZAI SART” maddesi olmak üzere “Sözlesme’nin ilgili tüm hükümleriyle baglidir.
 4. 4.          ÜYE, tercih ettigi ödeme sekline göre yükümlü oldugu ödemeyi yapmadikça, sözlesme konusu hizmetten yaralanamaz.

Madde IV.         ÖDEMEYE ILISKIN HÜKÜMLER

 1. 1.          “ÜYE” sözlesme bedelini tercihine göre pesin ya da taksitli olarak ödeyebilecektir. Üyenin satin aldigi ders paketinin pesin ve taksitli satis fiyatlari, asagida ve sitede belirtilmistir. ÜYE ödemelerini asagidaki yöntemlerden biriyle ya da SIRKET’in daha sonra belirleyecegi bir yöntemle yapabilecektir.
 2. 2.          ÜYE, PESIN Ödemelerini;
  1. a.   SIRKET Banka hesabina EFT veya havale ile,
  2. b.   SIRKET merkez ya da subelerinde nakit tahsilat ile,
  3. c.    Site’deki anlasmali IYZIKO sanal posu kullanilarak kredi kartina tek çekimle yapabilecektir.
 1. 3.          ÜYE TAKSIT Ödemelerini;
  1. a.   Site’deki IYZIKO sanal posu kullanilarak kredi kartina taksitle veya

Her bir taksit ödemesi için nama yazili ve ayri ayri olacak sekilde düzenlenecek senetlerle, (ÜYE senetleri SIRKET merkez ya da subelerine gelerek imzalayacak ya da, SIRKET tarafindan e-posta / veya normal posta ile gönderilecek ve ÜYE senetleri imzaladiktan sonra, islak imzali asillarini SIRKET’e ulastiracaktir.)

yapabilecektir.

 1. b.   IYZIKO sanal posu kullanilarak yapilan taksitlendirmelerde, her bir bankanin özel kosullari geregi vade farklari degismektedir. Asagida verilen taksitli satis ücretleri, senetle yapilan ödemelerde geçerlidir.
 2. c.    Ilk senedin vadesi, Sözlesme’nin imzalanmasini müteakip ödenecek Pesinattan itibaren bir (1) ay sonrasi baslayacak, kalan senetler birer aylik vadelerle düzenlenecektir.
 3. Taksitli Ödemelerde Temerrüt (Gecikme);
  1. a.   ÜYE’nin, Sözlesme ile üstlenmis oldugu ödemeleri belirlenen vadelerde ödememesi halinde, herhangi bir ihtar/ihbara gerek kalmaksizin, geciken her ödeme için yillik % 17,55 (Yüzde Onyedivirgülellibes) oraninda “temerrüt faizi” tahakkuk ettirilecektir.
  2. b.   Üyenin taksitleri ödemede temerrüde düsmesi durumunda SIRKET, kalan borcun tümünün ifasini talep edebilir. SIRKET bu hakkini; bütün edimlerini ifa etmis olmasi, Üyenin kalan borcun en az onda birini olusturan ve birbirini izleyen en az iki taksidi veya kalan borcun en az dörtte birini olusturan bir taksiti ödemede temerrüde düsmesi ve Üye’ye en az otuz (30) gün süre vererek yazili olarak muacceliyet uyarisinda bulunmasi halinde kullanilabilir.
  3. c.    Muaccel kilinan taksitlerin hesaplanmasinda faiz, komisyon ve benzeri masraflar dikkate alinmaz.
  4. d.   Kredi karti ile yapilan alisverislere bu hükümler uygulanmaz.

 

 1. 5.          Erken Ödeme

Üye, borçlandigi toplam miktari önceden ödeyebilecegi gibi vadesi gelmemis bir ya da birden çok taksit ödemesinde de bulunabilir. Her iki durumda da SIRKET, faiz veya komisyon aldigi durumlarda ödenen miktara göre gerekli tüm faiz ve komisyon indirimini yapmakla yükümlüdür.

Madde V.           CAYMA HAKKINA ILISKIN HUSUSLAR

 1. 1.          ÜYE, on dört (14) gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai sart ödemeksizin sözlesmeden cayma hakkina sahiptir.
 2. 2.          Cayma hakki süresi, sözlesmenin kuruldugu gün baslar.
 3. 3.          Cayma hakkinin kullanildigina dair bildirimin cayma hakki süresi dolmadan, yazili olarak veya kalici veri saklayicisi ile SIRKET’e yöneltilmesi yeterlidir. Cayma bildiriminin yapilacagi açik adres, faks numarasi veya elektronik posta bilgileri Sözlesmenin birinci maddesinde yazilidir.

4.          Cayma hakkinin kullanimina iliskin ispat yükümlülügü ÜYE’ye aittir.

5.          SIRKET, ÜYE’nin cayma hakkini kullandigina iliskin bildirimin kendisine ulastigi tarihten itibaren en geç on dört (14) gün içinde, tahsil edilen tüm ödemeleri iade etmekle yükümlüdür.

6.          SIRKET, cayma hakkinin kullanimi halinde yapacagi geri ödemeleri, ÜYE’nin satin alirken kullandigi ödeme aracina uygun bir sekilde ve ÜYE’ye herhangi bir masraf veya yükümlülük getirmeden tek seferde yapmak zorundadir. Kredi karti ile yapilan ödemelerde ilgili banka ya da ödeme kurulusunun hükümleri saklidir.

7.          ÜYE; Sözlesme imzalanmasini müteakip, sözlesme konusu hizmetin ifasina baslanmasi halinde, ondört (14) günlük cayma hakki süresi sona ermese dahi CAYMA HAKKINI KULLANAMAZ.

 

Madde VI.         SÖZLESMEDEN DÖNME, DEVIR, BEDEL IADESI

1.          SIRKET’in kapanmasi, resmi mercilerce veya yasal mevzuat geregi hizmetin durdurulmasi hallerinde, ÜYE’nin almis oldugu hizmetler, güncel fiyatlardan hesaplanir. Hesaplanan hizmet bedelleri, ÜYE’nin satin aldigi ürünün toplam bedelinden çikarilir. Varsa kalan bedel herhangi bir kesinti yapilmadan iade edilir ya da ÜYE’nin borcundan mahsup edilir.

2.          Cayma hakki süresi geçse de satin alinan egitim paketi içeriginin baslamamis olmasi kaydiyla;

 1. a.       ÜYE’nin, egitim paketi içeriginin baslamasindan 5 (bes) isgünü öncesinden, yazili olarak SIRKET’e müracaat etmesi,
 2. b.      ÜYE’nin egitim paketi içerigini kullanmasini engelleyecek düzeyde beklenmeyen bir halin varligina dayali mazeretinin bulunmasi,
 3. c.       Mazeretini belgelendirmesi,
 4. d.      SIRKET’in, ÜYE’nin söz konusu mazeretini kabul etmesi,

kosullarinin tümünün gerçeklesmesi halinde ÜYE, sözlesmeden dönebilir. Bu durumda;

 1. e.       ÜYE’nin almis oldugu hizmetler, güncel fiyatlardan hesaplanir. Hesaplanan hizmet bedelleri, ÜYE’nin satin aldigi ürünün toplam bedelinden çikarilir. Kalan bedelinin % 10’u ve varsa SIRKET’in Sözlesme geregi ödemek zorunda kaldigi vergi, harç vb. yasal giderler düsüldükten sonra ÜYE’ye iade edilmesi gereken tutar ve/ya ÜYE’yi borç altina sokan her türlü belge, dönme bildiriminin SIRKET’e ulastigi tarihten itibaren, en geç doksan (90) gün içinde ÜYE’ye geri verilir ya da ÜYE’nin kalan borcundan mahsup edilir. Kredi kartiyla yapilan ödemelerdeki iadelere iliskin ilgili bankalarin iade kosullari saklidir.
 2. f.        ÜYE, Sözlesme konusu egitim paketi içeriginin tamamini bir bütün olarak veya paket içeriginde bulunan, tek ders, TUS Kampi, Vaka Kampi vb. herhangi bir bölümünü hiçbir gerekçe ile DEVREDEMEZ. Sartlari saglamasi halinde sözlesmeden dönme hakki saklidir.

 

 

 1. 3.          ASGARI YAZILIM VE DONANIM
  1. a.  Windows XP ve üzeri isletim sistemleri, MacOs 9 ve üzeri işletim sistemleri
  2. b.  .Net Frameworks v.4.0 ve üzeri
  3. c.  Flash Player v.15 ve üzeri
  4. d.  Cep telefonlarında sistem çalısmamaktadır.
  5. e.  Kota sorunu olmayan Internet paketi. (Her bir ders için ortalama 350 MB veri kullanilmaktadir.)
  6. f.   Tavsiye edilen Internet Hizi:  8 Mbps ve üstü
 2. 4.          Yukarida belirlenen kurulum adimlari, site adresi, verilen linkler, asgari yazilim ve donanim, interaktif içerik çalistirici uygulamasi vb. hususlarda SIRKET, gerektiginde tek tarafli olarak degisiklik veya revizelere yapmaya yetkilidir.

 

Madde VIII.    KISISEL VERILERLE ILGILI AYDINLATMA VE ONAY

1) SIRKET; sözlesme, kayit, üyelik, seminer, demo ders, deneme sinavi, referans vb. yollarla elde ettigi kisisel verilerin gizliligini korumak için güvenlik seviyesini en üst düzeyde tutmaktadir. Kisisel verilerin hangi amaçla islenecegi, bu verilerin kimlere ve hangi amaçla aktarilabilecegi, veri toplamanin yöntemi, hukuki sebepleri ve hangi haklara sahip oldugunuz konularinda ayrintili bilgi için; SIRKET’e ait www.tusworld.com.tr adli internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

2) ÜYE; bu sözlesmeyi imzalamakla kisisel verilerinin SIRKET tarafindan, 6698 sayili Kisisel Verilerin Korunmasi Kanunu, SIRKET’in amaci, sözlesme konusu faaliyetler ve “ www.tusworld.com.tr ”daki “Kisisel Verilerin Toplanmasi, Islenmesi ve Aktarilmasiyla Ilgili Aydinlatma Metni”nde yer alan açiklamalar kapsaminda toplanmasina, islenmesinie, kullanilmasina ve aktarilmasina; e-posta, SMS, sosyal medya vb. her türlü yazili, isitsel, görsel iletisim kanallariyla, bilgilendirme, tanitim, reklam ve pazarlama faaliyetlerinde kullanilmasina, ilgili mevzuat kapsamindaki haklari sakli kalmak kaydi ile açikça izin verdigini, kabul, beyan ve taahhüt eder.

3) Is bu sözlesmenin tarafi olan sirket ile Üyelik sartlarini okuyan ve videolari offline izlerken TC kimlik numarasi ekran üzerinde belirtilen sahis ; bu anlasma ile video ve tüm hizmetin güvenilirligi açisindanda anlasmis ve izlenilen videolarin kesinlikle 3. Sahis veya sahislarla paylasilamayacagi konusunda mutabakata varmis olmaktadir.

4) Üye videolarin çogaltilmasina ve farkli sahislarin bu videolari izinsiz bir sekilde izlemesine kendi sifre ve kullanici adiyla izin vermeyecegini taahhüt etmektedir. Gerek IP kontrolü, gerekse webcam baglanti kontrollerinde farkli bir bilgisayarin sisteme girisi veya farkli bir kisinin veya kisilerin videolari sirketin izni olmadan izledigi tespit edilirse , Üye ile sirket Istanbul Anadolu yakasi mahkemelerinde ilgili hususun dava yoluyla çözülmesi esasinda mahkemelik olmayi ve tazminat ödemeyi kabul eder. Bu tazminat Sirket tarafindan hazirlanma bedelleri göz önünde bulundurularak hazirlanmis olan ilgili evrakta belirtilmis olan rakami içerir ve bu rakam 1(BIR) milyon türk lirasidir. Üye izni olmadan bilgisayarina girildigi ve veya bilgisayar veya kullanici bilgilerinin çalindigi durumdada bu tazminattan sorumludur ve bu sözlesme ile bunu pesinen kabul etmektedir.

Madde IX.         UYUSMAZLIK

Taraflar, aralarinda dogacak ihtilaflari karsilikli mutabakat yolu ile çözmek için azami gayreti göstereceklerdir. Mutabakatla çözülememesi halinde ise taraflar, bu Sözlesme’den ve/veya Sözlesme’nin uygulanmasindan dogan uyusmazliklarla ilgili 6502 sayili Tüketicinin Korunmasi Hakkinda Kanun’un ilgili hükümlerine uygun olarak, Tüketici hakem heyetine veya Tüketici mahkemesine basvurabilir. Bu madde Tüketicilerin ilgili mevzuatina göre, arabuluculuk vb. alternatif uyusmazlik çözüm mercilerine basvurmasina engel degildir.

Madde X.           ÜRÜN/HIZMET IÇERIKLERI

 1. 1.          DERSLER

(a)        TEMEL TIP BILIMLERI DERSLERI

 1. a.   Anatomi
 2. b.   Patoloji
 3. c.   Farmakoloji
 4. d.   Mikrobiyoloji
 5. e.   Fizyoloji Histoloji- Embriyoloji
 6. f.    Biyokimya     

(b)     KLINIK TIP BILIMLERI DERSLERI

 1. a.   Kadin Hastaliklari ve Dogum
 2. b.   Genel Cerrahi
 3. c.   Dahiliye
 4. d.   Pediatri
 5. e.   Küçük Stajlar     

    

2.          YAYINLAR

(a)        TUSWORLD EFSANE KONU KITAPLARI SETI

 1. a.       TEMEL TIP BILIMLERI EFSANE KONU KITAPLARI

 

 

 1. b.      KLINIK TIP BILIMLERI EFSANE KONU KITAPLARI

 

Vaka Kampinin içerigi: